Trávia vaše deti hodiny pred obrazovkami?

Vyplňte tento čas hodnotným vzdelávacím obsahom

V dnešnej digitálnej dobe nie je prekvapením, že deti priťahujú obrazovky ako magnety. Či už ide o smartfón, tablet, počítač alebo televíziu, obrazovky sa stali neoddeliteľnou súčasťou ich života. Hoci obavy z nadmerného času stráveného pred obrazovkou sú opodstatnené, prečo nevyužiť ten čas na to, aby ste svojmu dieťaťu predstavili hodnotný vzdelávací obsah?

Časy, keď obrazovky slúžili výlučne na zábavné účely sú preč. V súlade so záujmami a vývojovým štádiom vášho dieťaťa sa môžete zamerať na rôzne interaktívne vzdelávacie webové stránky, hry a aplikácie, televízne a YouTube kanály, alebo napríklad aj elektronické knihy a audioknihy, či virtuálne exkurzie, ktoré ponúkajú rôzne múzeá, zoologické záhrady a historické pamiatky. Tieto zdroje môžu urobiť učenie pútavým a zábavným a pomôcť deťom získať nové vedomosti a zručnosti.

Prinášame vám pár tipov na kvalitný edukačný obsah v angličtine pre vaše deti:

Youtube kanály

Bebefinn – Nursery Rhymes – je kanál na YouTube s detskými riekankami s chytľavými melódiami vytvorený odborníkmi na vzdelávanie detí. Je o malom Finnovi a jeho rodine a ich zábavných dobrodružstvách, pričom sa zakaždým s deťmi naučíte niečo nové.

Peppa Pig – Official – prasiatko Peppa Pig, ktoré žije so svojou mamou, otcom a bratom Georgeom zažíva dobrodružstvá plné zábavy, ale aj sĺz, no vždy sa končí šťastie. Tento kanál má aj aplikáciu plnú vzdelávacích aktivít. 

Channel​​Cocomelon – Nursery Rhymes – spoločnosť CoComelon sa zameriava na deti predškolského veku a ich každodenné zážitky. Pomáha im učiť sa písmená, čísla, zvuky zvierat, farby a ďalšie. Vo videách poskytujú prosociálne životné lekcie a príležitosť rodičom učiť sa a hrať so svojimi deťmi pri ich spoločnom pozeraní.

Barney Nursery Rhymes & Kids Songs – je obľúbený fialový dinosaurus, s ktorým sa vaše deti budú učiť, spievať a tancovať. Dozvedia sa o farbách, tvaroch, číslach, písmenách, zvieratách či emóciách. Aj tieto klasické riekanky a detské pesničky podnietia fantáziu a kreativitu vášho dieťaťa.

ELF Kids Videos – robia animované piesne a videá so slovíčkami pre deti a veľa videí s abecedou, hláskami  a čítaním.

English Singsing – ponúka videá v rôznych formách, ako sú detské riekanky, dialóg, pieseň, rap, príbeh, fónia  atď.

MagicBox English – ďalší kanál s pesničkami a riekankami pre predškolákov a batoľatá.

National Geographic Kids – webové stránky National Geographic Kids ponúkajú videá o prírode, zvieratách a ďalších zaujímavých témach. Vaše deti sa zabavia a zároveň sa dozvedia niečo nové.

Hry v angličtine:

Bamboozle.com – je online hra populárna medzi učiteľmi a študentmi používaná na vytváranie interaktívnych, vzdelávacích kvízov a testov. Môžete v nich vytvárať rôzne typy otázok, ako sú otázky s viacerými možnými odpoveďami, otázky typu pravda/nepravda, otázky s krátkou odpoveďou a pod. Obsahuje farebné a zábavné grafické prvky, ktoré robia kvízy atraktívnymi.

Eslkidsgames.com – obsahuje hry a aktivity na precvičovanie gramatiky, rozprávania, slovnej zásoby a písania. Sú tam lekcie nielen pre mladých študentov, ale ja tínedžerov a dospelých. 

Gamestolearnenglish.com – na tejto stránke nájdete rôzne hry vďaka ktorým si vaše deti precvičia slovnú zásobu, časovanie a mnoho ďalšieho.

BABYgames – skvelá aplikácia v angličtine vhodná už pre najmenšie deti. Okrem učenia čísiel, abecedy, farieb, tvarov a pod. deti môžu rozvíjať svoju kreativitu a emocionálnu inteligenciu pomocou kreslenia, hrania na rôzne hudobne nástroje ako bubón, trumpeta, či xylofón, hasiť požiar a zachraňovať zvieratká, alebo sa starať o mačičku a psíka, kúpať ich, kŕmiť a obliekať.

ABCmouse – ABCmouse je interaktívna online platforma, ktorá ponúka vzdelávacie hry, knihy a aktivity pre deti vo veku od 2 do 8 rokov. Je to skvelý spôsob, ako sa deti môžu učiť angličtinu a základy matematiky.

Ďalšie aplikácie a hry v angličtine, ktoré pomáhajú deťom zlepšovať svoje jazykové schopnosti sú napríklad Lingokids alebo Duolingo ABC.

Televízne stanice a streamovacie služby:

Ak majú vaše deti radi rozprávky, pustite im ich radšej v angličtine. Deti tak získajú slovnú zásobu príjemnou a nenútenou formou. Jeden z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších detských televíznych kanálov je nepochybne Cartoon network. 

LALA TV je však dokonalou alternatívou k hudobným YouTube kanálom, pri ktorej deti hravou formou spoznávajú svet, abecedu, čísla aj farby.

Na streamovacích službách ako Netflix alebo Disney channel nájdete okrem animovaných sérií aj viaceré inovatívne relácie zamerané na mladších škôlkarov.

Online kurzy angličtiny – Bettys Academy:

No a v neposlednom rade typom na hodnotný vzdelávací obsah sú určite aj naše kurzy, pretože učíme vaše deti angličtinu online hravou a zábavnou formou. V skratke o tom ako prebiehajú sa môžete dočítať aj v našom v predchádzajúcom článku tu. Predsa aj jedna naša mamička ich brala ako skvelý úvod do technológii pre deti. Učí ich ako nám majú slúžiť a nie aby sme boli ich otrokmi.