Čo tento rok pod stromček pre najmenších?

Hľadáte inšpiráciu, čo pre vaše dieťa pod vianočný stromček? Sviatky sú časom radosti, smiechu a aj tak troškou darčekovej nálady. Veríme, že ste rozhodnutí podporovať vzdelávanie svojich detí no zároveň chcete, aby ich edukačné hračky bavili. Tu je pár tipov, ktoré môžete zvážiť, ak ešte nemáte ten vhodný darček pre vaše dieťa.

1. ANGLICKÉ KNIHY PRE NAJMENŠÍCH

Čítanie v angličtine je jedným z najlepších spôsobov, ako vystaviť svoje dieťa novým slovám. Tieto jednoduché príbehy s málo textu a veľkými obrázkami môžu pomôcť deťom pochopiť, o čom je príbeh.

2. STAVEBNICE A PUZZLE

Stavebnice a puzzle sú skvelým spôsobom, ako rozvíjať kreativitu a riešenie problémov u detí. Vyberte stavebnicu, ktorá je vhodná pre vek vášho dieťaťa, a pozorujte, ako sa jeho fantázia rozkvitá pri tvorení rôznych konštrukcií. Puzzle môžu pomôcť pri rozvoji jemnej motoriky a logického myslenia.

3. LEGO

Lego nie je len hračka, je to nástroj, ktorý rozvíja komplexne osobnosť detí. Tvorba modelov podporuje nielen jemnú motoriku, ale aj kreativitu a fantáziu. Skladanie modelov z Lega rozvíja riešenie problémov a logické myslenie, zatiaľ čo hranie s inými deťmi posilňuje sociálne zručnosti. Okrem toho, rozmanité témy v Legu umožňujú deťom objavovať nové informácie. Celkovo je Lego nielen zábavným spôsobom trávenia času, ale aj efektívnym prostriedkom pre rozvoj dôležitých zručností u detí.

4. ANGLICKÉ HRY

Hry, ktoré kombinujú zábavu a vzdelávanie, môžu byť skvelým spôsobom, ako deti motivovať k učeniu jazyka. Existujú stolové hry, ktoré sú zamerané na anglickú slovnú zásobu alebo gramatiku. Tu je zopár tipov hier, ktoré existujú v slovenskej verzii, no dajú sa zahrať aj v angličtine.

  • Dobble – Dobble je rýchla hra s kartami, kde hráči hľadajú zhodu medzi dvoma kartami. Existuje veľa rôznych verzií tejto hry, a väčšina z nich je k dispozícii v rôznych jazykoch.
  • Guess Who? (Uhádni kto?) – Táto hra je jednoduchá a interaktívna, kde deti kladú otázky na určenie tajnej postavy svojho súpera. Existuje mnoho verzií tejto hry s rôznymi obrázkami postáv.
  • Candy Land (Sladká Krajina) – Candy Land je farebná stolová hra, kde deti cestujú po farebných políčkach podľa ťahov kariet. Skvelá hra na naučenie sa farieb po anglicky. Hra je vizuálna a jednoduchá na pochopenie.

No a tu je zopár hier, ktoré sme vytvorili v spolupráci s Verevero Creative na mierupre vás rodičov a vaše deti, ktorí chcú skombinovať edukáciu a zábavu v jednom.

  • Memory Game (Pexeso) – Klasická hra pexeso, kde hráči hľadajú dvojice zhodných kariet. Existujú verzie tejto hry s rôznymi obrázkami aj s písmenkami. Skvelá hra na naučenie sa anglickej slovnej zásoby efektívne a hravo.

KLIK TU: https://www.vereverocreative.sk/shop-2/deti-a-babatka/memory-game-small/

IMG 0230 1

  • Snakes and Ladders – Tradičná stolová hra, ktorá je obľúbená medzi deťmi po celom svete. Cieľom hry je dosiahnuť koncové políčko na hracej doske skôr, než to urobí váš súper. Hra môže byť hraná jednotlivo alebo s viacerými hráčmi. Skvelá na precvičenie čísel po anglicky.

KLIK TU: https://www.vereverocreative.sk/shop-2/deti-a-babatka/snakes-and-ladders/

IMG 0214 1

  • Learning Numbers – Didaktická hra Learning Numbers je skvelou pomôckou na zoznámenie sa s anglickými číslicami do 9.

KLIK TU: https://www.vereverocreative.sk/shop-2/deti-a-babatka/learning-numbers/