Tipy na edukačné darčeky pre deti

Výber darčekov môže byť náročná úloha a to hlavne ak chcete vybrať darček, ktorý bude vaše dieťa nielen baviť ale zároveň aj vzdelávať. Práve preto, sme sa rozhodli, že vám s tým pomôžeme. V nasledujúcich riadkoch si môžete pozrieť niektoré  naše tipy na darčeky. Veríme, že vám s týmto článkom pomôžeme a vy tak budete môcť vašim deťom pripraviť to najlepšie prekvapenie.

Tip č. 1 – Playdough

Kedysi sa skoro každé dieťa hrávalo s playdough a aj teraz je medzi deťmi obľúbený. S touto plastelínou sa vaše dieťa nielen zabaví, ale taktiež aj hranie s ním im pomôže s jemnou motorikou. Mimo toho pomáha plastelína prekonať frustrácie, hnev a rozvíjajú im kreativitu.

Tip č. 2 – Didaktická hra vkladačka mapa sveta

Táto vkladačka je skôr vhodná pre deti mladšieho veku. Môžete ju nájsť v slovenskom ale aj anglickom vyhotovení. Základ samotnej hry spočíva vo vkladaní jednotlivých kontinentov do mapy. Tým naučí dieťa trpezlivosti, sústredenosti a logickému mysleniu. Takúto mapu používame aj na našej online výučbe pre deti 2. ročníka základnej školy. S deťmi objavujeme kontinenty sveta a zároveň si vždy odnesú mapku, ktorá znázorňuje kontinent, ktorý sme práve navštívili.

mapa sveta

👇 👇 👇

https://www.vereverocreative.sk/shop-2/deti-a-babatka/didakticka-hra-vkladacka-mapa-sveta/

Tip č. 3 – Lego

Lego nájdete na trhu v rôznych veľkostiach, takže je už len na vás ktoré vyberiete. Avšak vám odporúčame pre najmenšie deti vybrať kocky od Duplo a pre tie väčšie kocky od Lego.

Tip č. 4 – Didaktická hra pohyblivá abeceda

Našim ďalším tipom je didaktická hra pohyblivá abeceda. Odporúčame ju najmä menším deťom, ktoré ešte nepoznajú abecedu. Pretože s touto hračkou sa ju môžu rýchlo a zábavne naučiť. Taktiež je aj skvelá pri spoznávaní prvých slovíčok.

abeceda

👇 👇 👇

https://www.vereverocreative.sk/shop-2/deti-a-babatka/drevena-didakticka-hra-pohybliva-abeceda/

Tip č. 5 – Kreatívne hračky

Ak poskytnete deťom nový koníček, získate nielen príležitosť na rozšírenie jeho schopností, ale taktiež aj podnietite jeho lásku k učeniu. Napríklad sa môže zdokonaliť v maľovaní, vytváraní nových vecí či modelovaní.

iStock 1133604445

Tip č. 6 – Hra 2v1 vkladačka a puzzle

Touto hračkou pomôžete dieťaťu rozvíjať nielen rozpoznávanie farieb a tvarov, ale aj jemnú motoriku dieťaťa. Hra spočíva v tom, že dieťa rozoznáva jednotlivé dieliky a podľa ich farieb ich vkladá cez otvor do príslušnej farebnej krabičky. Dieliky si následne ukladá ako puzzle.

puzzle

👇 👇 👇

https://www.vereverocreative.sk/shop-2/deti-a-babatka/drevena-hra-vkladacka-a-puzzle-2v1/

Tip č. 7 – Drevená hra SCRABBLE

Počuli ste už o hre SCRABBLE? Táto spoločenská hra je veľmi dobrou pomôckou ako zábavne a hravo môžeme rozvíjať a rozširovať slovnú zásobu.

scrabble

👇 👇 👇

https://www.vereverocreative.sk/shop-2/deti-a-babatka/drevena-hra-scrabble/

Tip č. 8 – Vedecké súpravy

Vedecké súpravy zábavnou formou učia deti vedeckým metódam. Môžu v nich robiť rôzne vedecké experimenty. Môžete vyskúšať rôzne chemické súpravy, mikroskopy a ďalekohľady. Avšak nezabúdajte na vybratie súpravy, ktorá bude primeraná veku dieťaťa.

iStock 1086993400

Tip č. 9 – Hry vyžadujúce riešenie problémov

Hračky, ktoré vyžadujú riešenie problémov, sú fantastickým spôsobom ako udržať pozornosť dieťaťa, či už ide o skladačky alebo hlavolamy. Tieto hračky im vedia poskytnúť hodiny učenia a zábavy.